Mit kell tudni a haj olajozásáról? Higgye el, nagyon keveset. Ma a nõk világszerte végzik a hagyományos indiai haj olajozást. Tudjon meg többet errõl a témáról, a hajolaj kiválasztásáról és az olajozási módszerekrõl, hogy ezt a megfelelõ módon elvégezhesse!

Gyakran nincs tudomásunk, hogy a haj olajozása egy olyan szépségkezelés, amely Indiából származik. Kíváncsiak vagyunk, kinek az ötlete volt zsíros olajt alkalmazni a hajon. Az indiai nõknek! Ez volt az egyetlen módja a haj kiszáradásának megakadályozásának. Az olaj és a víz nem’keveredik, ezért felvitelkor rögzítik a hidratálást. Röviden így mûködnek a puhítók. Rendkívül fontosak a forró területeken.

Napjainkban tudjuk, hogy a hajolajok nem csak védelmet nyújtanak.

Különbözõ felhasználási lehetõségeket kínálnak, ezért legalább egyet érdemes beszerezni.

A természetes olajok hatása:

  • tápanyagot szállítanak,
  • megerõsíti a keratin haj szerkezetét,
  • megakadályozzák a víz elvesztését,
  • védenek z UV sugárzástól,
  • gazdagítják a hidrolipidrétegeket,
  • megakadályozza a hajhullást,
  • szabályozzák a faggyútermelést (a haj többé nem zsíros),
  • csillapítja a különbözõ irritációkat,
  • visszaállítja a fejbõr pH-ját,
  • mindenek felett simít és ragyogást nyújt.

Nyilvánvaló, hogy a hajolajok még többet nyújtanak. Nincs két egyforma olaj! Többé kevésbé 150 olaj– belföldi vagy egzotikus növényekbõl származik és a– kozmetikumokban használják õket. Minden hajolaj egyedülálló tulajdonságokkal rendelkezik, és különbözõ problémák megoldásában segít. A különbségek elsõsorban a kompozícióból származnak.

Mibõl állnak a természetes olajok?

Az összes növényi anyaghoz hasonlóan sok erõsen koncentrált tápanyagot tartalmaznak. A hajápoló olaj vitaminok, ásványi anyagok és növényi szterinek forrása. Egyes olajok szkallánt tartalmaznak (az  emberi faggyú összetevõje), amely elõnyös a haj és a fejbõr számára. A zsírsavak azonban a legfontosabbak. Két fontos szerepet töltenek be. Elõször is, erõsítik a haj védõ lipid gátját. Másodszor, megkötik a kutikulát, így segítenek az alacsonyabb porozitás harcolásáért.

Olajok összetevõi:

  • telített zsírsavak,
  • egyszeresen telítetlen zsírsavak (omega-7 és omega-9),
  • többszörösen telítetlen zsírsavak (omega-3 és omega-6).

Érdekes, hogy minden hajolaj mindhárom zsírsavtípust tartalmazza, mégis különbözõ mennyiségben. Például egyes olajok több omega-6 savval rendelkeznek. A zsírsav tartalom meghatározza, hogy melyik hajtípushoz ideális az olaj.

Hogyan kell kiválasztani a hajolajat?

Menjünk’vissza a haj porozitására, ugyanis ez játszik fõ szerepet ebben az esetben. A hatékony olajozás magába foglalja az olyan olaj kiválasztását, amely megfelel a hajnak. A telített olajok a legkisebb részecskékkel rendelkeznek, így behatolhatnak a szûk kutikula rétegbe. A nagy részecskék ebben az esetben lenehezítik a hajat, viszont a magas porozitású hajon hatékonyak, ami erõsítést igényel és a kutikulák eltömítését. Egyszerû:

Alacsony porozitású haj + Olajok telített savakkal

Közepes porozitású haj + Olajok omega-7 és omega-9 savakkal

Magas porozitású haj + Olajok omega-3 és omega-6 savakkal

Haj olajozása – mi az?

Ez az egyik leghatékonyabb hajápolási módszer. Biztos, hogy a legnagyobb értéke a természetessége. A haj olajozása biztosítja a harmonikus ápolást, amely tökéletesen illeszkedik a haj természetes élettartamához és megfelel annak igényeinek. Bár a haj olajozásának nincsen pontos definíciója, tudjuk, hogy ez a hajra és fejbõrre történõ olaj felvitelét jelenti. Az olaj’feladata javítani a haj állapotát. Kiválóan helyettesít más hajápolási termékeket.

Jegyezze megr! Ha látványos hatásokat szeretne élvezni, mind a hajat, mind a fejbõrt olajozni kell, mert a haj legfontosabb része, – a hajhagymák tápanyagokat igényelnek – a bõr alatt. Szilikon és parabén mentes olajokat keressen, amelyek a fejbõr olajozására is alkalmasak. Ily módon teljes hajápolást biztosít.

Az olajokat számos módon alkalmazhatjuk. Ezért, miután olyan olajt választunk, amely a hajtípusnak megfelele, idõt kell szánni, hogy a legjobb használati módszert alkalmazzuk. Minden módszer más eredményt biztosít. A ráfordított idõ is eltérõ.

Haj olajozási módszerek:

  1. Száraz haj olajozása – amikor az olajat a haj nedvesítése nélkül vagy a szárítás után alkalmazza.
  2. Nedves haj olajozása – amikor az olajat nedves vagy gyengéden megtörölt hajra használja.
  3. Meleg olaj kezelés – amikor használat elõtt felmelegíti az olajt.
  4. Edényben, – amikor  kis mennyiségû olajt keverünk vízzel és belemártjuk a hajat.

A leírtakon kívül több olajozási módszer létezik. A természetes olajoknak további elõnyei is vannak. Samponozás elõtt és után is használhatóak. Éjszaka során vagy napközben többször is használhatjuk simaság és ragyogás elérése céljából. A haj és a fejbõr olajozása az alkalmazás végtelen lehetõségét biztosítja.